SPUMA i jej możliwości w obszarze automatyzacji Split Payment

 

 

Mechanizm podzielonej płatności to jedna z ostatnich zmian w przepisach, która zelektryzowała przedsiębiorców. Obsługa procedur z nim związanych wiąże się z większym zaangażowaniem i nakładem czasu osób odpowiedzialnych za księgowanie dokumentów i realizację płatności. Wzrasta także ryzyko wystąpienia pomyłek, które mogą narazić nas na przykre konsekwencje. Więcej informacji o podzielonej płatności można przeczytać na naszej stronie internetowej:

“Split Payment dla kogo obowiazkowy od 1 listopada 2019”.

Jak zautomatyzować mechanizm oznaczania dokumentów podlegających Split Payment?

Z pomocą przychodzi SPUMA – nowoczesna aplikacja do zarządzania dokumentami (DMS), zintegrowana z SAP Business One, która umożliwia m.in. przeglądanie, komentowanie i autoryzowanie dokumentów firmowych – więcej na temat SPUMY można znaleźć tutaj.

Zaletą SPUMY w kontekście Split Payment jest inteligentny mechanizm OCR, który umożliwia rozpoznawanie tekstu w plikach graficznych (skany dokumentów). Jeżeli na dokumencie wprowadzonym do SPUMY będzie znajdowała się adnotacja „Mechanizm podzielonej płatności” SPUMA rozpozna tą frazę i oznaczy odpowiednio dokument, kierując go w schemat płatności, dedykowany dla Split Payment.

Jesteś zainteresowany wdrożeniem aplikacji SPUMA? Skontaktuj się z naszym BOK.