Import faktur z KSeF do SAP Business One! Poznaj nową funkcjonalność SPUMA!

Eksport dokumentów do Krajowego System e-faktur już od 1 lipca 2024 roku będzie obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Wysyłka dokumentów będzie dostępna w wersji 10.0 SAP Business One FP2308 – system będzie umożliwiał wygenerowanie faktury w formacie xml, która później będzie wysyłana do KSeF.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj:

KSeF obowiązkowy dopiero od 1 lipca 2024!

Co natomiast z pobieraniem faktur z KSeF do systemu SAP Business One?

Import faktur z KSeF nie jest obowiązkiem, ale na pewno będzie dużym ułatwieniem dla wszystkich przedsiębiorców. Ponieważ producent nie planuje wprowadzania zmian w tym zakresie, odpowiadając na potrzeby naszych Klientów rozszerzamy standardową funkcjonalność SPUMY – aplikacji do elektronicznego obiegu dokumentów, właśnie o możliwość pobierania faktur z KSeF do systemu SAP Business One.

Dla użytkowników SPUMY i SAP Business One import faktur będzie znacznie prostszy i będzie przebiegał następująco:

Po zalogowaniu się do aplikacji SPUMA w zakładce „SEKRETARIAT” dostępna jest opcja: „DOKUMENTY ELEKTRONICZNE”, która umożliwia nam połączenie z Krajowym Systemem e-faktur:

Z tego miejsca mamy także wygodny dostęp do podglądu dokumentu (bezpośrednio z aplikacji SPUMA, bez konieczności logowania się na strony Ministerstwa Finansów) a po kliknięciu w „NOWY DOKUMENT” podgląd faktury zamieni się na dokument SPUMY:

Ponieważ dane dotyczące faktury są zapisane w formacie xml jednym kliknięciem w „POBIERZ DANE Z KSEF” uzupełniamy dane dotyczące sprzedawcy a także samej faktury (wartość, numer, data wystawienia i termin płatności).

 

W przypadku faktur zawierających kilka pozycji pobierają się także dane dla poszczególnych wierszy dokumentu – opis, ilość, cena, VAT i wartość netto. Po zatwierdzeniu dokumentu księgujemy go jednym kliknięciem w SAP Business One.

Oczywiście dokument po zatwierdzeniu jest dostępny z poziomu systemu SAP Business One:

Bardziej szczegółowa prezentacja standardowych funkcjonalności aplikacji SPUMA dostępna jest tutaj:

Elektroniczny obieg dokumentów (EOD) SPUMA

Podsumowanie informacji dotyczących dwukierunkowej integracji SAP Business One <-> KSEF dostępne jest tutaj:

KSeF w SAP B1 – Dwukierunkowa integracja

Jesteś zainteresowany wdrożeniem funkcjonalności związanej z importem faktur z KSeF do SAP Business One? Skontaktuj się z nami na bok@altab.pl i umów się na prezentację aplikacji SPUMA!

Korzystasz już z aplikacji SPUMA i chciałbyś rozszerzyć jej funkcjonalność o import dokumentów z KSeF? Napisz do nas na bok@altab.pl i zaplanuj aktualizację w swojej firmie!