Web Client SAP Business One – przewodnik użytkownika

Co to jest WEB Client SAP Business One?

Web Client to nowy, dostępny od wersji 10.0 SAP Business One, intuicyjny, przeglądarkowy interfejs użytkownika. Można z niego korzystać zarówno z poziomu standardowej aplikacji SAP Business One jak i najpopularniejszych przeglądarek internetowych (Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari).

Dlaczego warto korzystać z WEB Client?

Głównie dlatego, że stwarza ogromne możliwości personalizacji strony startowej SAP Business One w taki sposób, aby prezentowane były na niej tylko te informacje i funkcjonalności, które są przez nas wykorzystywane. Możliwość dostosowania do naszych oczekiwań także kolejności i układu wyświetlania poszczególnych elementów wpływa bardzo korzystnie na wygodę użytkowników, organizację pracy i planowanie zadań.

WEB Client – jak zacząć z niego korzystać?

Nic prostszego! Dostęp do klienta Web Client można uzyskać w systemie SAP Business One po wybraniu opcji Web Client w module Administracja w obszarze Menu główne lub przez wybranie ikony klienta Web Client na pasku narzędzi.

Alternatywnie, należy kliknąć adres URL udostępniony przez partnera systemu SAP Business One.

WEB Client – co dalej?

Informacje o tym jak w pełni wykorzystywać możliwości klienta WWW można znaleźć na stronach producenta oraz na naszym kanale na YouTube. Odnośniki do najbardziej użytecznych materiałów udostępniamy poniżej:

Przewodnik użytkownika klienta WWW zawiera kompletne informacje na temat uzyskiwania dostępu i logowania do WEB Client, personalizacji strony głównej i sposobach uzyskiwania dostępu do aplikacji. Znajdziemy tutaj także listę funkcjonalności z poszczególnych modułów systemu SAP Business One dostępnych w systemie WEB Client.

SAP Business One Web Client – cykl filmów przygotowanych przez ALTAB, na których krok po kroku przedstawiono sposób korzystania z Web Client ze szczególnym uwzględnieniem Web Assistant, wyszukiwarki Enterprise Search, pracy z listą i funkcji analitycznych.